Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatanta w Biłgoraju uczestnikami projektu ,, Aktywni +” organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczna Przystań w Biłgoraju.

Utworzono dnia 21.10.2023

Zadanie ,,Aktywnie międzypokoleniowo" współfinansowane jest ze środków otrzymanych od Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych ,,Aktywni+" na lata 2021- 2025, Edycja 2023. Jest nam ogromnie miło że możemy uczestniczyć w projekcie. Projekt ma za zadanie: zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszystkich dziedzinach życia społecznego poprzez wspieranie aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Wzmacnianie trwałych relacji międzypokoleniowych, kształtowanie empatycznych postaw wobec osób starszych, zwiększenie udziału osób starszych w aktywnych formach spędzaniu czasu wolnego. Nasi mieszkańcy mieli do wyboru udział w 5 klubach: Klub sportowy, klub kulinarny, klub muzyczno -filmowy, klub ogrodnika, klub nowych technologii. Każdy znalazł coś dla siebie według swoich zainteresowań. Z każdego klubu oprócz zajęć które są bardzo interesujące mieszkańcy uczestniczą w wyjazdach tematycznych z każdego klubu-wyjazdy na mecz żużlowy, siatkę, wyjazdy do ogrodu botanicznego oraz do kina,teatru, koncert. Wspólna zabawa osób w różnym wieku zmniejsza dystans społeczny, umożliwia wymianę doświadczeń oraz wspomaga tworzenie wartościowych relacji. Stowarzyszenie wyposażyło w naszym domu pomieszczenie w których organizowane są kluby, zakupili przybory,akcesoria, narzędzia niezbędne do funkcjonowania warsztatów kulinarnych, działalności klubu sportowego, ogrodnika. Jesteśmy na półmetku projektu przed nami jeszcze wiele atrakcji, cieszymy się że spotykamy wśród nas ludzi których nasze losy nie są obojętne i którzy swoim ogromnym zaangażowaniem sprawiają nam wiele radości. Stowarzyszenie ,,Bezpieczna Przystań która ma siedzibę w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju składa się głównie z pracowników naszego domu, którzy działają na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych. Zapraszamy do obejrzenia relacji z udziału w klubach oraz wycieczkach projektu ,,Aktywni +’’

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatanta w Biłgoraju uczestnikami projektu ,, Aktywni +” organizowanych przez Stowarzyszenie Bezpieczna Przystań w Biłgoraju.

Utworzono dnia 21.10.2023, 12:20

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 32

W poprzednim tygodniu: 53

W tym miesiącu: 216

W poprzednim miesiącu: 328

Wszystkich: 9526